Ahad, 30 Oktober 2016 | 2:39pm

GP Malaysia: Keputusan Moto3

FRANCESCO Bagnaia (tengah) menjulang trofinya selepas menjuarai perlumbaan Moto3 Grand Prix (GP) Malaysia di Litar Antarabangsa Sepang (SIC), hari ini. Bagnaia diapit pemenang tempat kedua, Jakub Kornfeil (kiri) dan Bo Bendsneyder (ketiga). - Foto EPA
FRANCESCO Bagnaia (tengah) menjulang trofinya selepas menjuarai perlumbaan Moto3 Grand Prix (GP) Malaysia di Litar Antarabangsa Sepang (SIC), hari ini. Bagnaia diapit pemenang tempat kedua, Jakub Kornfeil (kiri) dan Bo Bendsneyder (ketiga). - Foto EPA

SEPANG: Berikut adalah keputusan perlumbaan Moto3 Grand Prix (GP) Malaysia di Litar Antarabangsa Sepang (SIC), hari ini.

1. Francesco Bagnaia (ITA) Pull & Bear Aspar Mahindra Team (Mahindra) 29 minit (m) 29.351 saat (s)

2. Jakub Kornfeil (CZE) Drive M7 SIC Racing Team (Honda) 29m 36.459s

3. Bo Bendsneyder (NED) Red Bull KTM Ajo (KTM) 29m 36.604s

4. Fabio Quartararo (FRA) Leopard Racing (KTM) 29m 37.820s

5. Andrea Locatelli (ITA) Leopard Racing (KTM) 29m 41.765s

6. Marcos Ramirez (SPA) Platinum Bay Real Estate (Mahindra) 29m 42.057s

7. Gabriel Rodrigo (ARG) RBA Racing Team (KTM) 29m 42.738s

8. Khairul Idham Pawi (MAL) Honda Team Asia (Honda) 29m 42.857s

9. Livio Loi (BEL) RW Racing GP BV (Honda) 29m 43.796s

10. Darryn Binder (RSA) Platinum Bay Real Estate (Mahindra) 30m 8.128s

11. Hafiq Azmi (MAL) Peugeot MC Saxoprint (Peugeot) 30m 15.178s

12. Niccolò Antonelli (ITA) Ongetta-Rivacold (Honda) 30m 18.250s

13. Stefano Valtulini (ITA) 3570 Team Italia (Mahindra) 30m 18.999s

14. Lorenzo Petrarca (ITA) 3570 Team Italia (Mahindra) 30m 19.193s

15. Fabio Di Giannantonio (ITA) Gresini Racing Moto3 (Honda) 30m 44.514s

16. Lorenzo Dalla Porta (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) +1 lap

17. Brad Binder (RSA) Red Bull KTM Ajo (KTM) +3 lap

*Gagal tamatkan perlumbaan (DNF)

Maria Herrera (SPA) MH6 Team (KTM) DNF

Jules Danilo (FRA) Ongetta-Rivacold (Honda) DNF

Jorge Navarro (SPA) Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF

Albert Arenas (SPA) Peugeot MC Saxoprint (Peugeot) DNF

Joan Mir (SPA) Leopard Racing (KTM) DNF

Tatsuki Suzuki (JPN) CIP-Unicom Starker (Mahindra) DNF

Andrea Migno (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) DNF

Nicolo Bulega (ITA) SKY Racing Team VR46 (KTM) DNF

Jorge Martin (SPA) Pull & Bear Aspar Mahindra Team (Mahindra) DNF

Aron Canet (SPA) Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF

Philipp Oettl (GER) Schedl GP Racing (KTM) DNF

Juanfran Guevara (SPA) RBA Racing Team (KTM) DNF

Adam Norrodin (MAL) Drive M7 SIC Racing Team (Honda) DNF

Ayumu Sasaki (JPN) Gresini Racing Moto3 (Honda) DNF

Berita Harian X