Rabu, 1 September 2021 | 11:01am
Pemain nombor satu dunia dari Serbia, Novak Djokovic (kanan) bersalam dengan pemain Denmark, Holger Rune selepas menewaskannya pada pusingan pertama saingan tenis Terbuka AS, di New York. - Foto AFP
Pemain nombor satu dunia dari Serbia, Novak Djokovic (kanan) bersalam dengan pemain Denmark, Holger Rune selepas menewaskannya pada pusingan pertama saingan tenis Terbuka AS, di New York. - Foto AFP

Djokovic mara pusingan kedua tenis Terbuka AS

NEW YORK: Pemain nombor satu dunia, Novak Djokovic melangkah ke pusingan kedua saingan tenis Terbuka Amerika Syarikat (AS) di sini, sebentar sekali gus kekal berada di landasan untuk melengkapkan kejuaraan Grand Slam semusim dan rekod 21 gelaran utama lelaki.

Pemain Serbia berusia 34 tahun itu menguasai hampir keseluruhan saingan ketika menewaskan pemain berusia 18 tahun dari Denmark, Holger Rune 6-1, 6-7 (5/7), 6-2, 6-1 dalam masa dua jam 15 minit pada aksi di Stadium Arthur Ashe.

Djokovic bakal berdepan pemain ranking ke-121 dari Belanda, Tallon Griekspoor pada pusingan kedua.

Keputusan pusingan pertama:

Lelaki -

Novak Djokovic (SRB x1) mn Holger Rune (DEN) 6-1, 6-7 (5/7), 6-2, 6-1

Tallon Griekspoor (NED) mn Jan-Lennard Struff (GER) 2-6, 7-6 (7/3), 4-6, 6-4, 7-5

Kei Nishikori (JPN) mn Salvatore Caruso (ITA) 6-1, 6-1, 5-7, 6-3

Mackenzie McDonald (USA) mn David Goffin (BEL x27) 6-2, 7-5, 6-3

Aslan Karatsev (RUS x21) mn Jaume Munar (ESP) 7-5, 1-6, 6-3, 6-2

Jordan Thompson (AUS) mn Gianluca Mager (ITA) 4-6, 6-3, 7-5, 2-6, 7-6 (7/3)

Hubert Hurkacz (POL x10) mn Egor Gerasimov (BLR) 6-3, 6-4, 6-3

Andreas Seppi (ITA) mn Márton Fucsovics (HUN) 2-6, 7-5, 6-4, 2-6, 7-6 (15/13)

Denis Kudla (USA) mn Laslo Djere (SRB) 4-6, 6-3, 7-5, 7-6 (7/4)

Oscar Otte (GER) mn Lorenzo Sonego (ITA x20) 6-7 (8/10), 7-5, 7-6 (7/4), 7-6 (7/1)

Vasek Pospisil (CAN) mn Fabio Fognini (ITA x28) 2-6, 3-6, 6-1, 6-3, 7-6 (7/4)

Ilya Ivashka (BLR) mn Tennys Sandgren (USA) 7-6 (7/3), 6-3, 6-4

Corentin Moutet (FRA) mn Stefano Travaglia (ITA) 6-4, 7-5, 7-6 (7/3)

Matteo Berrettini (ITA x6) mn Jérémy Chardy (FRA) 7-6 (7/5), 7-6 (9/7), 6-3

Alexander Zverev (GER x4) mn Sam Querrey (USA) 6-4, 7-5, 6-2

Albert Ramos (ESP) mn Lucas Pouille (FRA) 6-1, 5-7, 5-7, 7-5, 6-4

Jack Sock (USA) mn Yoshihito Nishioka (JPN) 6-7 (5/7), 6-2, 6-4, 6-2

Alexander Bublik (KAZ x31) mn Yannick Hanfmann (GER) 6-0, 4-6, 6-2, 6-1

Gael Monfils (FRA x17) mn Federico Coria (ARG) 6-3, 6-2, 6-2

Steve Johnson (USA) mn Maximilian Marterer (GER) 5-7, 7-6 (10/8), 7-6 (10/8), 6-3

Zachary Svajda (USA) mn Marco Cecchinato (ITA) 7-6 (8/6), 5-7, 6-4, 6-4

Jannik Sinner (ITA x13) mn Max Purcell (AUS) 6-4, 6-2, 4-6, 6-2

Maxime Cressy (USA) mn Pablo Carreño-Busta (ESP x9) 5-7, 4-6, 6-1, 6-4, 7-6 (9/7)

Nikoloz Basilashvili (GEO) mn Sebastian Korda (USA) 6-2, 2-1, tarik diri

Lorenzo Musetti (ITA) mn Emilio Nava (USA) 6-7 (5/7), 6-4, 6-1, 6-3

Reilly Opelka (USA x22) mn Kwon Soon-woo (KOR) 7-6 (7/3), 6-4, 6-4

Lloyd Harris (RSA) mn Karen Khachanov (RUS x25) 6-4, 1-6, 4-6, 6-3, 6-2

Ernesto Escobedo (USA) mn Pablo Cuevas (URU) 6-1, 6-3, 6-1

Roberto Carballés (ESP) mn Tommy Paul (USA) 7-6 (7/5), 6-2, 1-6, 6-3

Denis Shapovalov (CAN x7) mn Federico Del Bonis (ARG) 6-2, 6-2, 6-3

Wanita -

Ashleigh Barty (AUS x1) mn Vera Zvonareva (RUS) 6-1, 7-6 (9/7)

Clara Tauson (DEN) mn Clara Burel (FRA) 7-5, 6-0

Shelby Rogers (USA) mn Madison Brengle (USA) 6-4, 6-0

Sorana Cirstea (ROM) mn Veronika Kudermetova (RUS x29) 7-6 (7/5), 3-6, 6-0

Sara Sorribes (ESP) mn Karolína Muchová (CZE x22) 6-2, 7-6 (7/3)

Hsieh Su-wei (TPE) mn Claire Liu (USA) 6-1, 6-4

Zhang Shuai (CHN) mn Hailey Baptiste (USA) 6-3, 6-4

Emma Raducanu (GBR) mn Stefanie Vögele (SUI) 6-2, 6-3

Belinda Bencic (SUI x11) mn Arantxa Rus (NED) 6-4, 6-4

Martina Trevisan (ITA) mn Coco Vandeweghe (USA) 6-1, 7-5

Misaki Doi (JPN) mn Storm Sanders (AUS) 7-6 (7/3), 6-3

Jessica Pegula (USA x23) mn Anastasia Potapova (RUS) 6-2, 6-2

Anett Kontaveit (EST x28) mn Samantha Stosur (AUS) 6-3, 6-0

Jil Teichmann (SUI) mn Cristina Bucsa (ESP) 6-3, 6-4

Fiona Ferro (FRA) mn Nao Hibino (JPN) 6-1, 6-4

Iga Swiatek (POL x7) mn Jamie Loeb (USA) 6-3, 6-4

Karolína Plísková (CZE x4) mn Caty McNally (USA) 6-3, 6-4

Amanda Anisimova (USA) mn Zarina Diyas (KAZ) 7-5, 6-2

Ajla Tomljanovic (AUS) mn Katie Volynets (USA) 6-3, 6-1

Petra Martic (CRO x30) mn Dalma Gálfi (HUN) 6-3, 6-2

Paula Badosa (ESP x24) mn Alison Van Uytvanck (BEL) 6-4, 6-3

Varvara Gracheva (RUS) mn Nuria Párrizas (ESP) 5-7, 6-0, 6-2

Anna Karolína Schmiedlová (SVK) mn Ashlyn Krueger (USA) 7-5, 6-7 (3/7), 6-3

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS x14) mn Alison Riske (USA) 6-4, 6-2

Petra Kvitova (CZE x10) mn Polona Hercog (SLO) 6-1, 6-2

Kristýna Plísková (CZE) mn Danka Kovinic (MNE) 6-4, 6-3

Katerina Siniaková (CZE) mn Anastasija Sevastova (LAT) 7-6 (8/6), 6-3

Maria Sakkari (GRE x17) mn Marta Kostyuk (UKR) 6-4, 6-3

Liudmila Samsonova (RUS) mn Katie Boulter (GBR) 6-3, 6-2

Lauren Davis (USA) mn Viktoriya Tomova (BUL) 6-2, 2-6, 6-3

- AFP

Berita Harian X