Sabtu, 13 April 2019 | 8:43pm
PELUMBA Androni Giocattoli-Sidermec, Marco Benfatto memenangi peringkat terakhir saingan Le Tour de Langkawi di pekan Kuah. - Foto Rosdan Wahid.
PELUMBA Androni Giocattoli-Sidermec, Marco Benfatto memenangi peringkat terakhir saingan Le Tour de Langkawi di pekan Kuah. - Foto Rosdan Wahid.

Keputusan peringkat lapan LTdL 2019

LANGKAWI: Berikut keputusan Peringkat Kelapan dan terakhir perlumbaan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2019 membabitkan laluan sejauh 103.8 kilometer dari Dataran Lang ke Pekan Kuah, hari ini.

10 Pelumba Terbaik:

1. Marco Benfatto (ITA) Androni Giocattoli-Sidermec - 2 jam, 17 minit dan 42s

2. Blake Quick (AUS) St George Continental Cycling Team - 2:17:42s

3. Matteo Pelucchi (ITA) Androni Giocattoli-Sidermec - 2:17:42s

4. Youcef Regugui (ALG) Terengganu Inc TSG Cycling Team (TSG) - 2:17:42s

5. Travis Mccabe (USA) Floyd's Pro Cycling - 2:17:42s

6. Charlampos Kastrantas (GRE) - Brunei Continental Cycling Team - 2:17:42s

7. Umberto Marengo (ITA) - Neri Sottoli Selle Italia KTM - 2:17:42s

8. Zhiwen Chen (CHN) Giant Cycling Team - 2:17:42s

9. Mamyr Stash (RUS) Gazprom-Rusvelo - 2:17:42s

10. Jonathon Noble (AUS) Pro Cycling Sunshine Coast - 2:17:42s

*Komisar Perlumbaan memberi masa yang sama 2:17:42s selepas pelumba menamatkan perlumbaan dalam kelompok.

Pendahulu Keseluruhan (Jersi Kuning):

1. Benjamin Dyball (AUS) Team Sapura Cycling – 29:15:53s

2. Keegan Swirbul (USA) Floyd’s Pro Cycling – 29:16:43s

3. Vadim Pronskiy (KAZ) Vino-Astana Motors – 29:16:58s

 

Pelumba Terbaik Malaysia:

1. Muhammad Zawawi Azman - Team Sapura Cycling – 29:21:41s

2. Nik Mohd Azwan Zulkifle – Malaysian National Team – 29:24:00s

3. Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff - Team Sapura Cycling – 29:26:14s

 

Raja Pecut (Jersi Hijau)

1. Travis Mccabe (USA) Floyd's Pro Cycling – 91 mata

2. Matteo Pelucchi (ITA) Androni Giocattoli-Sidermec – 68 mata

3. MOHD HARRIF SALEH (MAS) – TERENGGANU INC TSG CYCLING TEAM (TSG) – 62 mata  

 

Raja Bukit (Jersi Merah):

1. Angus Lyons (AUS) Oliver's Real Good Racing - 59 mata

2. Soonyeong Kwon (KOR) KSPO Bianchi Asia Pro Cycling - 27 mata

3. Benjamin Dyball (AUS) Team Sapura Cycling – 25 mata

 

 

Pelumba Terbaik Asia (Jersi Putih):

  

1. Vadim Pronskiy (KAZ) Vino-Astana Motors – 29:16:58s

2. Nariyuki Masuda (JPN) Japanese National Team – 29:17:22s

3. Stepan Astafyev (KAZ) Vino-Astana Motors – 29:20:31s

 

Pasukan Keseluruhan:

1. Floyd's Pro Cycling – 87:54:20s

2. Team Sapura Cycling – 87:55:28s

3. Vino-Astana Motors (KAZ) – 87:59:19s

- Bernama

Berita Harian X