Jumaat, 12 April 2019 | 8:04pm
SIMONE Bevilacqua dari Neri Sottoli Selle Italia KTM juarai peringkat ketujuh LTdL yang bermula dan berakhir di Pantai Chenang. - Foto Rosdan Wahid
SIMONE Bevilacqua dari Neri Sottoli Selle Italia KTM juarai peringkat ketujuh LTdL yang bermula dan berakhir di Pantai Chenang. - Foto Rosdan Wahid

LTdL 2019: Keputusan Peringkat 7

LANGKAWI: Berikut keputusan peringkat ketujuh perlumbaan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2019 membabitkan laluan sejauh 106.8km, bermula dan berakhir di Pantai Cenang di sini, hari ini:

10 PELUMBA TERBAIK 

1. Simone Bevilacqua (ITA) - Neri Sottoli Selle Italia KTM - 2 jam 17 minit dan 59 saat

2. Charlampos Kastrantas (GRE) - Brunei Continental Cycling Team - 2:17:59s

3. Craig Wiggins (AUS) - St George Continental Cycling Team - 2:17:59s

4. Michael Bresciani (ITA) - Bardiani CSF - 2:17:59s

5. Matteo Pelucchi (ITA) - Androni Giocattoli-Sidermec - 2:17:59s

6. Maris Bogdanovics ((LAT) - Interpro Cycling Academy - 2:17:59s

7. Youcef Regugui (ALG) - Terengganu Inc TSG Cycling Team (TSG) - 2:17:59s

8. Travis Mccabe (USA) - Floyd's Pro Cycling - 2:17:59s

9. MOHD HARRIF SALEH (MAS) - TERENGGANU INC TSG CYCLING TEAM (TSG) - 2:17:59s

10. Mamyr Stash (RUS) - Gazprom-Rusvelo - 2:17:59s

(Nota: Komisar Perlumbaan memberi masa yang sama 2:17:59s selepas pelumba menamatkan perlumbaan dalam kelompok) 

 

Pendahulu Keseluruhan (Jersi Kuning):

1. Benjamin Dyball (AUS) Team Sapura Cycling – 26:58:11s

2. Hernan Ricardo Aguirre Caipa (COL) Interpro Cycling Academy – 26:58:38s

3. Keegan Swirbul (USA) Floyd’s Pro Cycling – 26:59:01s

 

Pelumba Terbaik Malaysia:

1. Muhammad Zawawi Azman - Team Sapura Cycling – 27:03:59s

2. Nik Mohd Azwan Zulkifle – Malaysia – 27:06:18s

3. Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff - Team Sapura Cycling – 27:08:32s

 

Raja Pecut (Jersi Hijau):

1. Travis Mccabe (USA) Floyd's Pro Cycling – 80 mata

2. MOHD HARRIF SALEH (MAS) – TERENGGANU INC TSG CYCLING TEAM (TSG) – 62 

3. Matteo Pelucchi (ITA) Androni Giocattoli-Sidermec – 55 

 

Raja Bukit (Jersi Merah):

1. Angus Lyons (AUS) Oliver's Real Good Racing - 59 mata

2. Benjamin Dyball (AUS) Team Sapura Cycling – 25 

3. Hernan Ricardo Aguirre Caipa (COL) Interpro Cycling Academy – 24 

 

Pelumba Terbaik Asia (Jersi Putih):

1. Vadim Pronskiy (KAZ) Vino-Astana Motors – 26:59:16s

2. Nariyuki Masuda (JPN) Jepun  – 26:59:40s

3. Stepan Astafyev (KAZ) Vino-Astana Motors – 27:02:49s

 

Pasukan Keseluruhan:

1. Floyd's Pro Cycling – 81:01:14s

2. Team Sapura Cycling – 81:02:22s

3. Vino-Astana Motors (KAZ) – 81:05:13s

- BERNAMA

Berita Harian X