Khamis, 11 April 2019 | 2:56pm
Pelumba Androni Giocattoli - Sidermec, Matteo Pelucchi memenangi peringkat keenam LTdL dari Bagan, Pulau Pinang ke Alor Setar. - NSTP/Rosdan Wahid
Pelumba Androni Giocattoli - Sidermec, Matteo Pelucchi memenangi peringkat keenam LTdL dari Bagan, Pulau Pinang ke Alor Setar. - NSTP/Rosdan Wahid

LTdL: Keputusan peringkat keenam Bagan ke Alor Setar

ALOR SETAR: Berikut keputusan peringkat keenam perlumbaan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2019 membabitkan laluan sejauh 130.8km dari Bagan ke Alor Setar, hari ini:

10 PELUMBA TERBAIK:

1. Matteo Pelucchi (ITA) Androni Giocattoli-Sidermec – 2 jam 47 minit dan 19 saat

2. Youcef Regugui (ALG) Terengganu Inc TSG Cycling Team (TSG) – 2:47:19s

3. MOHD HARRIF SALEH (MAS) – TERENGGANU INC TSG CYCLING TEAM (TSG) – 2:47:19s

4. Craig Wiggins (AUS) St George Continental Cycling Team – 2:47:19s

5. Travis Mccabe (USA) Floyd's Pro Cycling –2:47:19s

6. Maris Bogdanovics ((LAT) Interpro Cycling Academy – 2:47:19s

7. Marco Benfatto (ITA) Androni Giocattoli-Sidermec – 2:47:19s

8. Andrii Kulyk (UKR) Shenzhen XideshengCycling Team - 2:47:19s

9. Calvin Beneke ((RSA) Protouch – 2:47:19s

10. Kazushige Kuboki (JPN) Japanese National Team - 2:47:19s

(Nota: Komisar Perlumbaan memberi masa yang sama 2:47:19s selepas pelumba menamatkan perlumbaan dalam kelompok)

PENDAHULU KESELURUHAN (JERSI KUNING):

1. Benjamin Dyball (AUS) Team Sapura Cycling – 24:40:12s

2. Hernan Ricardo Aguirre Caipa (COL) Interpro Cycling Academy – 24:40:39s

3. Keegan Swirbul (USA) Floyd’s Pro Cycling – 24:41:02s

PELUMBA TERBAIK MALAYSIA:

1. Muhammad Zawawi Azman - Team Sapura Cycling – 24:46:00s

2. Nik Mohd Azwan Zulkifle – Malaysian National Team – 24:48:19s

3. Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff - Team Sapura Cycling – 24:50:33s

RAJA PECUT (JERSI HIJAU):

1. Travis Mccabe (USA) Floyd's Pro Cycling – 72 mata

2. MOHD HARRIF SALEH (MAS) – TERENGGANU INC TSG CYCLING TEAM (TSG) – 55

3. Matteo Pelucchi (ITA) Androni Giocattoli-Sidermec – 44

RAJA BUKIT (JERSI MERAH):

1. Angus Lyons (AUS) Oliver's Real Good Racing - 47 mata

2. Benjamin Dyball (AUS) Team Sapura Cycling – 25

3. Hernan Ricardo Aguirre Caipa (COL) Interpro Cycling Academy – 24

PELUMBA TERBAIK ASIA (JERSI PUTIH):

1. Vadim Pronskiy (KAZ) Vino-Astana Motors – 24:41:17s

2. Nariyuki Masuda (JPN) Japanese National Team – 24:41:41s

3. Stepan Astafyev (KAZ) Vino-Astana Motors – 24:44:50s

PASUKAN KESELURUHAN:

1. Floyd's Pro Cycling – 74:07:17s

2. Team Sapura Cycling – 74:08:25s

3. Vino-Astana Motors (KAZ) – 74:11:16s

- BERNAMA

Berita Harian X