Jumaat, 3 Disember 2021 | 11:46pm
Pengerusi Gabungan Parti Sarawak (GPS) Tan Sri Abang Johari Tun Openg pada sidang media selepas mengumumkan nama calon yang akan bertanding pada Pilihan Raya Negeri Ke-12 (PRN-12) Sarawak di Ibu Pejabat Parti Pesaka Bumiputera Bersatu (PBB) di Jalan Bako di Petra Jaya, hari ini. - fotoBERNAMA
Pengerusi Gabungan Parti Sarawak (GPS) Tan Sri Abang Johari Tun Openg pada sidang media selepas mengumumkan nama calon yang akan bertanding pada Pilihan Raya Negeri Ke-12 (PRN-12) Sarawak di Ibu Pejabat Parti Pesaka Bumiputera Bersatu (PBB) di Jalan Bako di Petra Jaya, hari ini. - fotoBERNAMA

Senarai calon GPS bagi PRN Sarawak

KUCHING: Berikut ialah senarai calon Gabungan Parti Sarawak (GPS) bagi Pilihan Raya Negeri (PRN) Sarawak ke-12 seperti yang diumumkan hari ini:

1. Opar - Billy Sujang (SUPP)

2. Tasik Biru - Datuk Henry Harry Jinep (PDP)

3. Tanjung Datu - Azizul Annuar Adenan (PBB)

4. Pantai Damai - Datuk Dr. Abdul Rahman Junaidi (PBB)

5. Demak Laut - Hazland Abang Hipni (PBB)

6. Tupong - Fazzrudin Abdul Rahman (PBB)

7. Samariang - Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali (PBB)

8. Satok - Datuk Ibrahim Baki (PBB)

9. Padungan - Datuk Wee Hong Seng (SUPP)

10.Pending - Milton Foo Tiang Wee (SUPP)

11. Batu Lintang - Sih Hua Tong (SUPP)

12. Kota Sentosa - Yap Yau Sin (SUPP)

13. Batu Kitang - Lo Khere Chiang (SUPP)

14. Batu Kawah - Datuk Seri Dr Sim Kui Hian (SUPP)

15. Asajaya - Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah (PBB)

16. Muara Tuang - Datuk Idris Haji Buang (PBB)

17. Stakan - Datuk Hamzah Brahim (PBB)

18. Serembu - Miro Simuh (PBB)

19. Mambong - Datuk Dr. Jerip Susil (PBB)

20. Tarat - Datuk Roland Sagah Wee Inn (PBB)

21. Tebedu - Simon Sinang Bada (PBB)

22. Kedup - Maclaine Ben (PBB)

23. Bukit Semuja - John Ilus (PBB)

24. Sadong Jaya - Aidel Lariwoo (PBB)

25. Simunjan - Awla Dris (PBB)

26. Gedong - Tan Sri Abang Johari Tun Openg (PBB)

27. Sebuyau - Datuk Julaihi Narawi (PBB)

28. Lingga - Dayang Noorazah Awang Sohor (PBB)

29. Beting Maro - Razaili Gapor

30. Balai Ringin - Datuk Snowdan Lawan (PRS)

31. Bukit Begunan - Datuk Mong Dagang (PRS)

32. Simanggang - Datuk Francis Harden Hollis (SUPP)

33. Engkilili - Desmond Sateng Sanjan (SUPP)

34. Batang Ai - Datuk Dr Malcom Mussen Lamoh (PRS)

35. Saribas - Ricky Sitam (PBB)

36. Layar - Datuk Gerald Rentap Jabu (PBB)

37. Bukit Saban - Datuk Amar Douglas Uggah Embas (PBB)

38. Kalaka - Mohamad Duri (PBB)

39. Krian - Friday Kadir (PDP)

40. Kabong - Mohd Chee Kadir (PBB)

41. Kuala Rajang – Datuk Talif Salleh (PBB)

42. Semop - Datuk Abdullah Saidol (PBB)

43. Daro - Safiee Ahmad (PBB)

44. Jemoreng - Datuk Juanda Jaya (PBB)

45. Repok - Datuk Seri Huang Tiong Sii (SUPP)

46. Meradong – Datuk Ding Kuong Hiing (SUPP)

47. Pakan - Tan Sri William Ikom (PBB)

48. Meluan - Rolland Duat Jubin (PDP)

49. Ngemah - Anyi Jana (PRS)

50. Machan - Allan Siden Gramong (PBB)

51. Bukit Assek – Chieng Jin Ek (SUPP)

52. Dudong - Datuk Seri Tiong King Sing (PDP)

53. Bawang Assan - Robert Lau Hui Yew (SUPP)

54. Pelawan – Micheal Tiang Ming Tee (SUPP)

55. Nangka - Annuar Rapa'ee (PBB)

56. Dalat - Datuk Seri Fatimah Abdullah (PBB)

57. Tellian - (belum diumumkan)

58. Balingian - Abdul Yakub Arbi (PBB)

59. Tamin - Christopher Gira Sambang (PRS)

60. Kakus – Datuk John Sikie Tayai (PRS)

61. Pelagus – Wilson Nyabong Ijang (PRS)

62. Katibas – Lidam Assan (PBB)

63. Bukit Goram - Jefferson Jamit Unyat (PBB)

64. Baleh - Nicholas Kudi Jantai Masing (PRS)

65. Belaga - Datuk Liwan Lagang (PRS)

66. Murum - Kennedy Chukpai Ugon (PRS)

67. Jepak – Datuk Talib Zulpilip (PBB)

68. Tanjong Dato – Pang Leong Ming (SUPP)

69. Kemena – Datuk Seri Stephen Rundi Utom (PBB)

70. Samalaju – Datuk Majang Renggi (PRS)

71. Bekenu – Datuk Rosey Yunus (PBB)

72. Lambir – Ripin Lamat (PBB)

73. Piasau - Datuk Sebastian Ting Chiew Yew (SUPP)

74. Pujut – Adam Yii Siew Sang (SUPP)

75. Senadin – Datuk Seri Lee Kim Shin (SUPP)

76. Marudi – Datuk Penguang Manggil (PBB)

77. Telang Usan – Dennis Ngau (PBB)

78. Mulu – Datuk Gerawat Gala (PBB)

79. Bukit Kota - Datuk Abdul Rahman Ismail (PBB)

80. Batu Danau - Paulus Palu Gumbang (PBB)

81. Ba'kelalan - Sam Laya (PDP)

82. Bukit Sari - Datuk Amar Awang Tengah Ali Hasan (PBB)

– BERNAMA

Berita Harian X