Sabtu, 7 Disember 2019 | 6:37pm

Keputusan hari ketujuh Sukan SEA

MANILA: Berikut adalah keputusan hari ketujuh Sukan SEA ke-30 di Filipina, hari ini:

GIMNASTIK BERIRAMA:

APARATUS FINAL

Gelung Wanita -

EMAS: Daniela Reggie Dela Pisa (PHI) - 17.750 mata

PERAK: IZZAH AMZAN (MAS) - 16.500

GANGSA: AMY KWAN DICT WEN (MAS) - 15.900

Bola Wanita

EMAS: IZZAH AMZAN (MAS) - 17.800

PERAK: Nat Kulsanawong (THA) - 16.300

GANGSA: Daniela Reggie Dela Pisa (PHI) - 15.600

Belantan Wanita

EMAS: Benjaporn Limpanich (THA) - 17.150

PERAK: KOI SEI YAN (MAS) - 16.900

GANGSA: Daniela Reggie Dela Pisa (PHI) - 16.100

Riben Wanita

EMAS: KOI SIE YAN (MAS) - 15.200

EMAS: IZZAH AMZAN (MAS) - 15.200

GANGSA: Nat Kulsanawong (THA) - 14.050

(Dua pemenang pingat emas, tiada pemenang pingat perak)

PENTATHLON MODEN:

Campuran Rampaian Triathle Pantai:

EMAS: Putri Dea Salsabila/Harahap Frada Saleh (INA) 17 minit 54.93 saat

PERAK : Aransiri Sanruthai/Kesornphrom Natthaphon (THA) 17:58.83 saat

GANGSA: Princess Honey Arbilon/Michael Ver Anton Comaling (PHI) 18:09.67 saat

.......

ke-4 -- Lee Kah May/Tevis Seng Chuan (MAS) 18:09.67 saat

BERBASIKAL:

Percubaan Masa Pasukan Acara Jalan Raya Lelaki:

Road Event Men's Team Time Trial:

EMAS : Thailand 1 jam 59 minit 39.792 saat

PERAK: Indonesia 1:59:43.926 saat

GANGSA: Philippines 2:01:38.099 saat

.......

Ke-5 -- Malaysia 2:10:01.859 saat

TERJUN:

Terjun 3 meter papan anjal lelaki:

EMAS : OOI TZE LIANG (MAS) 454.60 mata

PERAK : MOHD SYAFIQ PUTEH (MAS) 402.50 mata

GANGSA : Mark Lee Han Ming (SGP) 325.50 mata

MENDAYUNG:

Perseorangan Lelaki Lightweight Sculls:

EMAS : Cris Nievarez (PHI) 7 minit 34.27 saat

PERAK : Siripong Chaiwichitchonkul (THA) 7:35.01 saat

GANGSA: Kakan Kusmana (INA) 7:39.54 saat

.......

Ke-6 -- Mohamad Amirul Norhadi (MAS) 8:10.14 saat

TAEKWONDO:

Poomsae Individu Lelaki:

EMAS : Rodolfo Reyes Jr. (PHI) 8.349 mata

GANGSA : Pattarapong Sengmueang (THA) 8.199 mata

PERAK : AUGUSTINE RUDY GROCER (MAS) dan Sun Shine (MYA) 7.849 mata

KARATE-DO:

Kata Individu Lelaki:

EMAS : Ahmad Zigi Zaresta Yuda (INA) 25.26 mata

PERAK : SAN OOI HONG (MAS) 25.00 mata

GANGSA : John Enrico Vasquez (PHI) 23.66 mata dan Amkha Vongphachan (LAO) 23.60 mata

Kumite Lelaki 55kg:

EMAS : S. PREM KUMAR (MAS)

PERAK : Norman Montalvo Marz (PHI)

GANGSA : Soda Worakan (THA) dan Nguyen Van Hai (VIE)

Kumite Wanita Bawah 50kg:

EMAS : Junna Tsukii (PHI)

PERAK : Dinh Thi Huong (VIE)

GANGSA: Paweena Raksachart (THA) dan Sheva Maya (INA)

....…

Tempat keempat -- Siti Nur Azwani Nur Ali (MAS)

TERJUN:

Wanita 3 meter papan anjal seirama:

EMAS : WENDY NG YAN YEE/NUR DHABITAH SABRI (MAS) 270.60 mata

PERAK : Fong Kai Yian/Ashlee Tan Yi Xuan (SGP) 228.06 mata

GANGSA : Surincha Booranapol/Ramanya Yanmongkon (THA) 208.14 mata

TAEKWONDO:

Poomsae:

Berpasangan Campuran:

EMAS : JASON LOO JUN WEI/NURUL HIDAYAH ABDUL KARIM (MAS) 8.283 mata

PERAK : Dustin Jacob Mella/Rinna Babanto (PHI) 8.233 mata

GANGSA : Pattarapong Sengmueang/Phenkanya Phaisankiattikun (THA) 8.099 mata dan I Kadek Dwipayana/Defia Rosmaniar (INA) 7.866 mata

Berpasukan:

EMAS : Philippines 8.483 mata

PERAK : Vietnam 8.416 mata

GANGSA : MALAYSIA 7.983 mata

GIMNASTIK BERIRAMA:

Keseluruhan Kumpulan:

EMAS : MALAYSIA 40.050 mata

PERAK : Thailand 39.900 mata

GANGSA : Filipina 29.150 mata

Berita Harian X