Khamis, 7 April 2016 | 10:46pm
REAKSI beregu Malaysia, Vivian Hoo Kah Mun selepas tumpas kepada beregu Jepun, Mitsaki Matsutomo dan Ayaka Takahashi pada pusingan kedua beregu wanita kejohanan badminton Terbuka Malaysia Celcom Axiata 2016 di Stadium Malawati, Shah Alam. - Foto Osman Adnan

Keputusan pusingan kedua badminton Terbuka Malaysia

SHAH ALAM: Berikut adalah keputusan pusingan kedua Kejohanan Badminton Terbuka Malaysia 2016 yang berlangsung di Stadium Malawati di sini hari ini:

Perseorangan Lelaki:

Rajiv Ouseph (ENG) mn Kento Momota [3] - kemenangan percuma

Chen Long [1](CHN) mn Vincent Wong Wing Ki (HKG) 21-17, 21-12

Tian Houwei [8](CHN) mn Hsu Jen Hao (TPE) 23-21, 21-18

Jan O JORGENSEN [5](DEN) mn ISKANDAR ZULKARNAIN ZAINUDDIN (MAS) 21-7, 21-16

LIN Dan [4](CHN) mn Boonsak Ponsana (THA) 21-15, 21-9

Viktor Axelsen [6](DEN) mn Tanongsak Saensomboonsuk (THA) 21-15, 21-11

Jonatan Christie (INA) mn Hu Yun (HKG) 21-13, 21-11

LEE CHONG WEI [2](MAS) mn Son Wan Ho (KOR) 21-18, 21-12

Perseorangan Wanita:

Ratchanok Intanon [4](THA) mn Hsu Ya Ching (TPE) 21-15, 21-12

Porntip Buranaprasertsuk (THA) mn Nozomi Okuhara [8](JPN) 21-12, 22-20

Wang Shixian [5](CHN) mn Pai Yu Po (TPE) 21-12, 21-15

Wang Yihan [6](CHN) mn Cheung Ngan Yi (HKG) 21-14, 21-13

Pusarla V. Sindhu (IND) mn Sung Ji Hyun [7](KOR) 22-20, 21-17

Tai Tzu Ying (TPE) mn Li Xuerui [2](CHN) 14-21, 21-18, 21-16

Saina Nehwal [3](IND) mn Bae Yeon Ju (KOR) 21-10, 21-16

Carolina Marin [1](ESP) mn TEE JING YI (MAS) 21-13, 22-20

Beregu Lelaki:

Kim Gi Jung/Kim Sa Rang [5](KOR) mn Berry Angriawan/Ryan Agung Saputra 27-25,

21-15

Chen Qingchen/Jia Yifan (CHN) mn Huang Yaqiong/Tang Jinhua (CHN) 24-22, 21-11

Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding [8](DEN) mn Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov (RUS) 21-12, 21-8

Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa [6](JPN) mn HOON THIEN HOW/TEO KOK SIANG (MAS) 18-21, 24-22, 21-15

Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan [2](INA) mn Gideon Markus Fernaldi/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) 21-14, 21-19

Chai Biao/Hong Wei [4](CHN) mn Angga Pratama/Ricky Karanda Suwardi (INA) 18-21, 30-29, 21-18

Lee Yong Dae/Yoo Yeon Seong [1](KOR) mn GOH V SHEM/TAN WEE KIONG (MAS) 21-13, 21-11

Fu Haifeng/Zhang Nan [3](CHN) mn Wang Yilyu/Zhang Wen (CHN) 21-17, 21-9

Ko Sung Hyun/Shin Baek Cheol [7](KOR) mn KOO KIEN KEAT/TAN BOON HEONG (MAS) 20-22, 21-11, 22-20

Beregu Wanita:

Tang Yuanting/Yu Yang [5](CHN) mn Eefje Muskens/Selena Piek (NED) 21-17, 23-21

Nitya Krishinda Maheswari/Greysia Polii Indonesia [2](INA) - kemenangan percuma

Jung Kyung Eun/Shin Seung Chan [7](KOR) mn Go Ah Ra/Yoo Hae Won (KOR) 21-14, 21-17

Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN) mn Hsieh Pei Chen/Wu Ti Jung (TPE) 21-18, 21-11

Tian Qing/Zhao Yunlei [6](CHN) mn Anggia Shitta Awanda/Mahadewi Istirani Ni Ketut (INA) 22-24, 21-13, 21-17

Chang Ye Na/Lee So Hee [8](KOR) mn Heather Olver/Lauren Smith (ENG) 21-16, 21-18

Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi [3](JPN) mn VIVIAN HOO/WOON KHE WEI (MAS) 21-19, 25-23

Beregu Campuran:

Danny Bawa Chrisnanta/Vanessa Neo Yu Yan (SIN) mn Praveen Jordan/Debby Susanto [8](INA) 21-19, 21-14

Puavaranukroh Dechapol/Sapsiree Taerattanachai (THA) mn Liu Cheng/Bao Yixin [3](CHN) 22-20, 18-21, 21-17

Ko Sung Hyun/Kim Ha Na [4](KOR) mn Liu Yuchen/Tang Jinhua (CHN) 21-19, 21-16

Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen [6](DEN) mn Yoo Yeon Seong/Chang Ye Na (KOR) 21-17, 22-20

Zhang Nan/Zhao Yunlei [1](CHN) mn Shin Baek Cheol/Chae Yoo Jung 21-14, 21-15

Chris Adcock/Gabrielle Adcock [7](ENG) mn Ronald Alexander/Melati Daeva Oktaviani (INA) 26-24, 21-7

CHAN PENG SOON/GOH LIU YING (MAS) mn Xu Chen/Ma Jin [5](CHN) 23-21, 21-6

Tontowi Ahmad/Liliyana Natsir [2](INA) mn Michael Fuchs/Birgit Michels (GER) 21-10, 21-15

-- BERNAMA

Berita Harian X